Nasz klub

JAN MAZURKIEWICZ

ur. 9 listopada 1958r, pierwsze treningi karate rozpoczął na południu Polski w Sosnowcu w 1979r pod okiem instruktora sempai Macieja Kocha w Ognisku T K K F Karate. Trzeba nadmienić, że wtedy zapisywały się setki ludzi, a pozostawali najbardziej wytrwali. Po półrocznych treningach dołączył do grupy treningowej jego najbliższy kolega z lat szkolnych Eugeniusz Dadzibug ( obecnie 5 Dan , kierownik ośrodka Sosnowiec,trener kadry narodowej). Do 1984 r sensei Jan Mazurkiewicz i sensei Eugeniusz Dadzibug oraz koledzy ze sosnowieckiej sekcji karate wspólnie jeździli na zawody zdobywając trofea. W tamtych czasach jeździli również na treningi oraz walki do Katowic, Bytomia i Krakowskiego Klubu Karate, aby podnosić kwalifikacje i prawidłowy rozwój.

1

 

W 1984 r posiadając 2 kyu , z uwagi na sytuację rodzinną przeprowadza się na stałe do Włocławka, zakłada pierwszą sekcję karate we Włocławku. Dzięki pomocy shihan Andrzeja Drewniaka (obecnie 8 dan) i Adama Goncerza nawiązuje stałą współpracę z Komisją Kyokushin w Krakowie. W 1987 roku Jan Mazurkiewicz powołuje Włocławski Klub Karate Kyokushin. Dyscyplina karate była bardzo popularna w tych latach z uwagi na filmy karate z Bruce LEE, a na zajęcia karate zapisywały się tłumy.

2

Stała pasja i fascynacja karate sensei Jana Mazurkiewicza przynoszą efekty o czym świadczą kolejne zdane egzaminy na Międzynarodowych Obozach Karate :

1 dan Białystok 1987 r.
2 dan Kokotek 1995 r.
3 dan Papendal (Holandia) 2001 r.
4 dan Mitsumine (Japonia) 2007 r.
5 dan Mitsumine (Japonia) 2015 r.

Następne przedsięwzięcie to poszerzenie działalności karate kyokushin na terenie miasta Płock i  rejestracja  Płockiego Klubu Karate Kyokushinkai w roku 1993 r.

 

3

Rok 2007 był okresem przygotowań sensei Jana Mazurkiewicza do egzaminu na 4 Dan . W przygotowaniu tym sensei uczestniczył w obozie międzynarodowym w Holandii, Krakowie, a następnie w Mitshumine (Japonia), gdzie zdał pomyślnie egzamin. Wyjazd do Japonii w 2007 r był okazją do obejrzenia IX Mistrzostw Świata i niezapomnianych przeżyć po 30 latach treningów.

4

Historia Klubu

W Płocku z inicjatywy Jana Mazurkiewicza w 1993 roku powstała pierwsza sekcja karate kyokushin, a następnie został zarejestrowany w Urzędzie Wojewódzkim -Płocki Klub Karate Kyokushinkai, który również został zarejestrowany w Polskim Związku Karate.

Pierwsze treningi odbywały się w Szkole Podstawowej nr 14 na ul. Jachowicza w centrum Płocka. Duże zainteresowanie mieszkańców miasta oraz okolicznych miejscowości wpłynęło na utworzenie kilku grup treningowych z podziałem na wiek uczestników, a w tamtych czasach przewagą były osoby dorosłe. Przez kilka lat klub nie otrzymywał dotacji ani wsparcia z Urzędu Miasta , ale duża ilość uczestników dawała gwarancje przetrwania i rozwoju klubu.

zbiorowe jm z grupa 2skando pkkk

Dzięki współpracy z Włocławskim Klubem Karate Kyokushin można było wspólnie organizować obozy treningowe i grupowania oraz wymieniać się doświadczeniami. Dla popularyzowania tej dyscypliny organizowaliśmy pokazy karate.

 Wśród ćwiczących wyłonili się pierwsi zawodnicy, którzy reprezentowali barwy Płockiego Klubu Krate Kyokushinkai. : Robert Kosiński, Wojciech Choiński (obecnie instruktor PKKK), Paweł Bednarek, Wojciech Malinowski, Arkadiusz Ciesielski, Agnieszka Lewandowska, Agnieszka Dębowska, Kazimierz, Zbigniew Ostrowski, Sylwester Kubik, Michał Kobierzycki, Tomasz Rutecki, Sebastian Miller, Jacek Kobierzycki, Dorota Przybyła. Wielu z nich było również aktywnymi działaczami klubu. Po kilku  latach treningów klub uczestniczył w zawodach okręgowych i ogólnopolskich.

zbiorowe jm z grupa skando pkkk

Sensei Jan Mazurkiewicz pierwsze obozy organizuje wspólnie z Włocławskim Klubem Karate Kyokushin i Sosnowieckim KKK, prowadzonym przez shihan Eugeniusza Dadzibuga (obecnie 5 Dan) w miejscowościach: Jeleśnia, Giżycko(Wilkasy) , Wdzydze Kiszewskie, Ustka oraz Słowacja ( Namestovo).

zbiorowe jm z grupa 5 skan do pkkk

 

Kolejne lata przyniosły nowych reprezentantów klubu na zawodach: Piotr Sapiński (aktualnie w USA), Łukasz Kotwasiński, Łukasz Czubak ( obecnie instruktor PKKK), Piotr Nisztor, Robert Szul, Rafał Szul, Rafał Żbikowski, Anika Laskowska, Jarosław Rosiński,

posiewka skando pkkk

 

Zbigniew Piekarski, Dorota Krzemińska, Alicja Bogaczyńska, Jacek Kruszewski, Adam Witkowski, Robert Kaca (aktualnie Dania), Daniel Posiewka ( dotychczas najbardziej utytułowany zawodnik PKKK), Krzysztof Płoski ( obecnie instruktor PKKK) , Andruszewicz Michał , Szejna Piotr, Tomasz Bogdański,  Piotr Piszcz, Jacek Żabka.

zbiorowe jm z grupa 4 skan do pkkk

 

Zawodnicy i uczestnicy zajęć karate PKKK pogłębiają swoje umiejętności przystępując systematycznie do egzaminów zdobywając stopnie kyu i DAN oraz uczestniczą w szkoleniach instruktorskich, sędziowskich i obozach Międzynarodowych ( Kraków, Lublin).

img_1356

Lata dwutysięczne to wspólne zawody organizowane w Płocku i Włocławku, a kolejni zawodnicy to:  Kamil Krysztofiak, Meller Jarosław, Sandra Białkowska, Tomasz Jeziak, Anna Pietrzak, Diana Żyłowska, Hubert Cholewiński, Paweł Grabarczyk, Konrad Modzelewski, Rafał Dąbrowski, Dawid Rutkowski, Piotr Borniński, Tomasz Dziedzic, Wiktor Bregier.

zbiorowe jm z grupa oboz skan do pkkk

 

Pogłębiając integracje środowisk PKKK i WKKK organizowane są wspólne obozy sportowe letnie i zimowe z Bydgoskim KKK reprezentowanym przez Jarosława Remusa 3 Dan. Płocki Klub karate Kyokushinkai wielokrotnie organizował turnieje ogólnopolskie oraz zawody klubowe z okazji Dnia Dziecka.

zbiorowe druzy skan do pkkk

 

Ukoronowaniem naszej 20-letniej działalności jest przydzielenie naszemu klubowi organizacji XIV MISTRZOSTW POLSKI SENOIORÓW KUMITE OPEN+ KATA KARATE KYOKUSHIN w 2013 roku, które odbyły się w Hali Orlen Arena w Płocku, a na zawody zjechali się najlepsi karateka z całej  Polski.

Obecnie klub na stałe współpracuje z Urzędem Miasta Płock, a treningi  prowadzone są w szkołach na terenie Płocka oraz w Gostyninie i Brudzeniu Dużym.
Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych: dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Od kilku lat Klub koncentruje się na szkoleniu dzieci od 5 roku życia, a metody treningów ogólnorozwojowych i fachowa obsługa instruktorska powodują duże zainteresowanie dzieci dyscypliną karate.

zbiorowe jm z sensei skando pkkk

 

POSIADACZE STOPNI MISTRZOWSKICH DAN

Lp Imię i Nazwisko Urodzony Stopień Egzamin Miejsce Egzaminu
1. Jan Mazurkiewicz 1958 5 DAN Rok 2015 Mitsumine Japonia
2. Juliusz Mazurkiewicz 1984 2 DAN Rok 2014 Lublin
3. Oskar Mazurkiewicz 1993 2 DAN Rok 2020 Nałęczów
4. Wojciech Choiński 1970 1 DAN Rok 2010 Kraków
5. Krzysztof Płoski 1970 1 DAN Rok 2015 Lublin
6. Artur Lewandowski 1979 1 DAN Rok 2018 Lublin
7. Małgorzata Cichocka 1993 1 DAN Rok 2018  Lublin
8. Zbigniew Piekarski 1979 1 DAN Rok 2019 Łazy
8. Konrad Modzelewski  1985 1 DAN Rok 2020 Łazy