III POLISH FIGHTERS CAMP – NAŁĘCZÓW 28.02-02.03.2014

Ekipa w składzie:  Jan Mazurkiewicz, Juliusz Mazurkiewicz, Oskar Mazurkiewicz, Krzysztof Janczak, Jacek Złotowski i Maciej Martynowski reprezentowała nasz klub na III Polish Fighters Camp w Nałeczowie.

Tegoroczny 3rd Polish Fighters Camp zintegrowany był z przygotowaniami do wiosennego cyklu najważniejszych zawodów Kyokushin karate tj.: MP w Katowicach, MŚ w Tokio oraz ME w Warnie.

Na zaproszenie Branch Chief Shihan Jacka Czernieca szkolenie poprowadzili dwaj wirtuozi walki:Sensei Ryu Narushima z Japonii i Sensei Lechi Kurbanov z Rosji. Obaj prowadzący mają za sobą niezwykle spektakularne kariery zawodnicze. Asystowali im Branch Chief Shihan Eugeniusz Dadzibug oraz Shihan Andrzej Manecki, Jan Gruba, Roman Woźniak, Bekhim Neziri i Sławomir Urbańczyk.
W nałęczowskim szkoleniu wzięło udział blisko 300 zawodników i trenerów z Polski oraz Niemiec, Holandii, Białorusi, Austrii, Ukrainy i Tunezji. Zajęcia poświęcone były technice i taktyce walki kontaktowej w Kyokushin karate oraz przygotowaniu ogólnemu do walki.
Sensei Narushima rozwinął i kontynuował rozpoczęte w ubiegłym roku techniki szybkiego i precyzyjnego ataku. Zaś sensei Kurbanov skupił się na dynamice i sile technik ataku w połączeniu z przygotowaniem siłowym zawodnika.
Podczas seminarium odbył się także egzamin na stopnie do 1 dan włącznie.  Dla potrzeb telewizji Polskiej sensei Kurbanov wykonał krótki pokaz teamashiwari, prezentując swoje szybkie i dynamiczne techniki ataku.
Mimo, ze wszyscy reprezentanci naszego klubu byli „poobijani”  i obolali  z uśmiechem na twarzy wyrazili swoje zadowolenie z udziału.