IKO POLAND SUMMER CAMP 2015. KRZYSZTOF PŁOSKI 1 DAN

W dniach 20-23 sierpnia br. w Lublinie odbyło  się międzynarodowe szkolenie Karate Kyokushin  IKO Poland Summer Camp 2015.

Do Lublina przyjechało ponad 250 karateków z 67 klubów w Polsce oraz z 15 innych krajów: Austrii, Algierii, Belgii, Białorusi, Brazylii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Rumunii, Tunezji, Turcji, Ukrainy, USA , Wielkiej Brytanii, Węgier.

W tym roku  zajęcia prowadzili Shihan Francisco Filho 6 dan z Brazylii- pierwszy mistrz świata w kategorii kumie open spoza Japonii (1999) a także jeden z kilkunastu ludzi na świecie, który przeszedł test „100 kumite”. Drugim prowadzącym był Shihan Katsuhito Gorai 6 dan- dyrektor Międzynarodowego Departamentu organizacji IKO Kyokushinakikan.

Podczas obozu odbył się   egzamin na stopnie kyu i Dan, do którego przystąpili instruktorzy z Włocławskiego i Płockiego Klubu Karate Kyokushin:  Jacek Złotowski zdobył 2 Dan,  a Krzysztof Płoski  1 Dan. Gratulujemy!

Warto nadmienić ,że podczas seminarium  instruktorzy  doskonalili swoją technikę i pogłębiali wiedzę o karate. Część treningów odbywała się w podziale na grupy. Na zajęciach z Shihan Gorai przepracowano podstawy  kihon geiko , ido geiko oraz kata. Shihan Filho skupił się na technikach i kombinacjach do walki karate oraz technikach bokserskich używanych w formule K1.

Wszyscy uczestnicy byli zauroczeni niezwykłą wręcz skromnością Shihan Filho, a także jego ogromną wiedzą i warsztatem szkoleniowym, którym chętnie się dzielił z innymi.