LETNI OBÓZ SPORTOWY KARATE KYOKUSHIN ŁAZY 14-24.07.2018

 

Zakończył się tegoroczny obóz sportowy karate kyokushin , który Płocki  Klub Karate Kyokushinkai zorganizował w Łazach w Ośrodku Wypoczynkowym Bryza.  Wspólnie z nami wypoczywały  dzieci i młodzież z Włocławka, Bydgoszczy, Chojnic, Tłuchowa ,  Zbrachlina oraz Chrzanowa.  Trenowaliśmy kihon, kata , kumite , bo-kata. Graliśmy w gry zespołowe- piłka nożna, rugby. Chętni mogli tez spróbować gry w tenisa ziemnego. Korzystaliśmy z przychylnej aury, która umożliwiała codzienne plażowanie. Tradycyjnie odbył się chrzest na samuraja. Płynęliśmy statkiem pirackim i byliśmy w Aquaparku w Darłowie.  Nad wypoczywającymi czuwała kadra trenerska i instruktorska:

shihan Jan Mazurkiewicz 5 dan
shihan Zbigniew Zieliński 5 dan
sensei Adam Janikowski 3 dan
sensei Juliusz Mazurkiewicz 2 dan
sensei Dariusz Gorzycki 2 dan
sensei Oskar Mazurkiewicz 1 dan
senpai Małgorzata Cichocka 1 kyu
tenis ziemny Agnieszka Pawlak.
Chętni mogli również spróbować „zumby” , którą prowadziła Martyna Olewińska nauczycielka tańca, a także crossfight- prowadzonego przez Juliusza Mazurkiewicza. 
Był to wyjątkowy obóz ze względu na bohaterski wyczyn braci Juliusza i Oskara Mazurkiewiczów (WKKK)  oraz Bartosza Smolarczyka (strażak PSP Jaworzno, karatka Chrzanowskiego KKK ), którzy uratowali dwoje z czwórki topiących się w zburzonym morzu wczasowiczów. O tym wyczynie pisały koszalińskie media: https://plus.gk24.pl/wiadomosci/a/przyjechali-na-wakacje-do-laz-uratowali-tonacych-z-morza-wideo,13361288
 
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy na zimowy i letni obóz karate.