LETNI OBÓZ SPORTOWY , ŁAZY '2020

Ze smutkiem patrzymy w kalendarz, bowiem nieuchronnie zbliża się koniec wakacji. Podsumujmy więc tegoroczny sportowy  obóz letni, żeby wakacyjny nastrój pozostał z nami na dłużej.

Obóz odbywał się  dniach 19-29 lipca 2020 w OW „Bryza” w Łazach.  Wzięły w nim udział: Włocławski Klub Karate Kyokushin wraz z sekcją bydgoską, Płocki Klub Karate Kyokushin, Chrzanowski Klub Karate Kyokushin, Grudziądzki Klub Karate Kyokushin ( po raz pierwszy wspólnie z nami), Chojnicki Klub Kyokushin Karate oraz TKKF Horyzont. 

Program obozu obfitował przede wszystkim  w treningi tematyczne kyokushin: kumite i kata, ale można było również spróbować tenisa ziemnego, zumby i podnieść swoja wydolność na crossfight.  Były codzienne wyjścia na plażę. Wycieczka do Aquaparku.

Warto podkreślić, że kadra obozu to doświadczeni trenerzy i instruktorzy : shihan Jan Mazurkiewicz 5 Dan, shihan Zbigniew Zieliński 5 Dan,  sensei Janusz Kalamarski 3 Dan, sensei Adam Janikowski 3 Dan, sensei Dariusz Gorzycki 3 Dan, Juliusz Mazurkiewicz 2 Dan,sensei Andrzej Erdmańczyk 2 Dan sensei Oskar Mazurkiewicz 2 Dan, sensei Małgorzata Cichocka 1 Dan oraz senpai Agnieszka Pawlak – tenis ziemny.

Obóz odbywał się w cieniu epidemii COVID-19, zachowywaliśmy szczególną ostrożność, stosowaliśmy się do zaleceń i wytycznych GIS, ME i MZ. Na szczęście nie daliśmy się chorobie i byliśmy wszyscy zdrowi.

Podczas obozu członek Płockiego KKK Konrad Modzelewski zdał pomyślnie egzamin na 1 Dan, tym samym poszerzył grono czarnych pasów w klubie. Gratulujemy. Jak mówią w karate , dopiero teraz zaczyna się prawdziwa drogo budo.

Z utęsknieniem będziemy wracać do wspólnego śpiewania na balkonach, i wspominać jakże udaną sayonarę. Także chrzest na samuraja nie był , aż taki straszny w tak doborowym towarzystwie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom przede wszystkim za wspaniały klimat, który stworzyliście i zapraszamy do przyszłorocznego wspólnego obozowania OSU!