OBÓZ SPORTOWY ŁAZY 2015

W dniach od 21 do 31 lipca 2015 roku karateka z Włocławskiego i Płockiego Klubu Karate Kyokushin oraz sekcji z Bydgoszczy brali udział w obozie sportowym w Ośrodku Wypoczynkowym „Bryza” w Łazach . Uczestnicy trenowali pod okiem instruktorów: sensei Jana Mazurkiewicza 4 dan, sensei Juliusza Mazurkiewicza 2 Dan, sensei Dariusza Gorzyckiego 2 Dan oraz sempai Oskara Mazurkiewicza 1 kyu.

Ośrodek Wypoczynkowy wyposażony był w „dobrą” bazę sportową ( boiska do siatkówki, piłki nożnej) . W czasie niepogody mogliśmy ćwiczyć pod namiotem.

Program obozu obfitował w zajęcia sportowe karate kyokushin: tae bo, technika podstawowa karate, kihon, kata , kumite. W rtamach rekreacji była: piłka nożna, siatkówka, rugby ,gry planszowe, tenis stołowy, łamigłówki, konkursy plastyczne. Odbył się też konkurs sprawnościowy – lekkoatletyczna mini olimpiada. Jednym słowem na nudę nie narzekano. W pierwszym tygodniu pobytu  korzystano z uroków pogody zażywając kąpieli morskich i słonecznych. Drugą połowę obozu , chmurną i deszczową wypełnialiśmy rekreacją i wypoczynkiem.

Oczywiście tradycyjnie odbył się  „chrzest na samuraja”  dla adeptów, po raz pierwszy uczestniczących w obozie.  Wspólnie z karateka wypoczywały osoby dotychczas nie trenujące karate. Ku zdziwieniu i uciesze trenerów uczestniczyły chętnie we wszystkich ćwiczeniach.

Dużo radości dzieciom sprawiła wizyta w Aquaparku  oraz przygotowana przez nich  sayonara( jak co roku grupom nie brakowało pomysłu). Podczas obozu odbył się egzamin na stopnie kyu .   Obóz zakończył się rejsem po jeziorze Jamno

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy już dziś do udziału w przyszłorocznym obozie w Łazach. Osu!