OSKAR MAZURKIEWICZ NA 11. MISTRZOSTWACH ŚWIATA OPEN KARATE KYOKUSHIN TOKYO 20-23.11.2015

Instruktor Płockiego Klubu Karate Kyokushin  Oskar Mazurkiewicz brał udział w 11. Mistrzostwach Świata IKO Open Karate Kyokushin , które odbywały się w dniach 20-23 listopada 2015r w Tokyo.

Na sukces , jakim jest  zakwalifikowanie się na MŚ, Oskar pracował 15 lat uczestnicząc   systematycznie w treningach i startując w zawodach . Wyjazd do Tokyo poprzedzony był intensywnymi przygotowaniami naszego zawodnika (  zgrupowania kadry, wielogodzinne treningi w Dojo).

Zdaniem prezesa Jana Mazurkiewicza start Oskara Mazurkiewicza na MŚ był udany. Stoczył on wyrównaną walkę z dwukrotnym mistrzem Europy, Francuzem Guillaume Grundler .

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata Open w Tokio z polskiej reprezentacji mogliśmy oglądać na macie Daniela Bukowego, który wygrał swoją walkę efektownym nokautem po niespełna minucie.

W drugim dniu zawodów walczyli Daniel Bukowy, Patryk Sypień, Damian Galiński, Wojciech Żmija, Oskar Mazurkiewicz oraz Marcin Dąbrowski.

Niestety żaden z Polaków, nie wszedł do finałowej trzydziestki dwójki. Po jednym pojedynku zwyciężyli Daniel Bukowy, Patryk Sypień, Damian Galiński.

Wiele walk było bardzo wyrównanych, co powodowało dogrywki, można było też oglądać wiele efektownych pojedynków  wygranych przed czasem co świadczyło o wysokim poziomie technicznym zawodników . Zaskoczeniem był europejski finał, w którym Zahari Damyanov z Bułgarii pokonał Djema Belkhodja z Francji, a wcześniej w półfinale , faworyta Darmena Sadvokasova z Rosji.

A oto pierwsza ósemka 11 . Mistrzostw Świata Karate Kyokushin :

  1. Zahari Damyanov (Bułgaria)
  2. Djema Belkhodja (Francja)
  3. Darmen Sadvokasov (Rosja)
  4. Kirill Kochnev (Rosja)
  5. Ashot Zarinyan ( Rosja)
  6. Mikio Ueda (Japonia)
  7. Ivan Mezentsev ( Rosja)
  8. Shoki Araty ( Japonia)

Przygotowania i  udział Oskara Mazurkiewicza w Mistrzostwach Świata możliwy był dzięki wsparciu finansowym osób prywatnych i firm. Serdecznie dziękujemy :

Urzędowi Miasta Włocławek

ACP Polska Sp. z o.o.

Maciejowi Martynowskiemu , Oxford School

Zbigniewowi Piekarskiemu , NetData

Aleksandrowi Kociołowiczowi z Lubania,

Jerzemu Nadolskiemu , ALMIDES

Dariuszowi Grzywińskiemu , Piekarnia Południe Włocławek

Firma Euro-Trans-Bud z Tłuchowa

Andrzejowi Burmistrzakowi , „Tanie auto”

Krzysztofowi Sielczakowi „Carsland”

Przedsiębiorstwu Robót Drogowych w Lipnie

PHU Dodorex z Grudziądza

Ewie Strześniewskiej

Marcinowi Kucharukowi.